Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Czarnej Dąbrówce

Witamy na stronie GCKiB w Czarnej Dąbrówce
Polish English German Russian

Jesteś tutaj:

Kalendarz Wydarzeń

« Maj 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
wtorek, 24 lipiec 2018 19:39

Potrawy regionalne gminy Czarna Dąbrówka

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Czarnej Dąbrówce zaprasza do udziału w konkursie pn.: "Potrawy regionalne gminy Czarna Dąbrówka" w ramach Jarmarku Sportowo-Kulinarnego, który odbędzie się 15. sierpnia 2018 r. w Czarnej Dąbrówce.

Celem konkursu jest poznanie i udokumentowanie potraw regionalnych osadzonych głęboko w naszej tradycji i od lat wytwarzanych w domach, tymi samymi metodami i według tych samych receptur. Ważne jest znalezienie i zachowanie regionalnych specjałów, zanim odejdą w zapomnienie, wyparte przez „szybką” przemysłową żywność.

Karty zgłoszenia wraz z przepisem, będą przyjmowane do dnia 03.08.2018 r. na adres:

Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Czarnej Dąbrówce ul. Bytowska 10, 77-116 Czarna Dąbrówka

 

REGULAMIN KONKURSU

POTRAWY REGIONALNE GMINY CZARNA DĄBRÓWKA”

W RAMACH JARMARKU SPORTOWO-KULINARNEGO

CZARNA DĄBRÓWKA 15.08.2018 R.

 

Cel konkursu

Celem konkursu jest poznanie i udokumentowanie potraw regionalnych osadzonych głęboko w naszej tradycji i od lat wytwarzanych w domach, tymi samymi metodami i według tych samych receptur. Ważne jest znalezienie i zachowanie regionalnych specjałów, zanim odejdą w zapomnienie, wyparte przez „szybką” przemysłową żywność.

Konkurs ma zaktywizować lokalną społeczność do działań na rzecz budowy rynku i promocji tradycyjnej żywności, jako elementu rozwoju.

Organizatorem konkursu jest:

Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Czarnej Dąbrówce Zasady uczestnictwa iv konkursie:

W konkursie mogą wziąć udział: sołectwa, KGW, osoby prywatne oraz gospodarstwa agroturystyczne). Każdy zespół reprezentujący może liczyć do 3 osób.

Karty zgłoszeń muszą zawierać przepisy z wykazem użytych produktów.

Zasady i przebieg konkursu:

Jeden wystawca, może zgłosić do konkursu, jedną potrawę. Na stoisku można zastosować naturalne elementy dekoracyjne np.: zioła, kwiaty ogrodowe, polne, warkocze czosnku, cebuli, owoce dziko rosnące- jarzębina, głóg, lniane lub białe płótno z haftem, to tylko propozycje, najlepiej wykorzystać własną inwencję. Produkty niezbędne do wykonania potraw, każdy zespól zapewnia we własnym zakresie. Wszelkie produkty użyte w konkursie mogą być poddane wcześniejszej obróbce technologicznej. Wszystkie potrawy konkursowe muszą składać się z produktów jadalnych, związanych z regionem.

 

Wszyscy uczestnicy konkursu, przygotowują ekspozycję swoich potraw konkursowych w ilościach umożliwiających degustację jury jak również w miarę możliwości uczestnikom JARMARKU SPORTOWO-KULINARNEGO

Każda ekipa będzie mogła skorzystać ze stanowiska roboczego.

Wymiary stoiska to i,8ocm x o,8ocm. Stoły zapewnia organizator. Niezbędny sprzęt oraz naczynia do przygotowania i prezentacji dań, potraw, produktów, uczestnicy konkursu zapewniają we własnym zakresie. Stanowisko pracy, po zakończeniu prezentacji, musi być wysprzątane. Dania oceniane będą przez jury składające się z 3 osób.

Członkowie jury oceniają:

  • walory smakowe - ilość punktów: 0-6
  • wygląd potrawy - ilość punktów: 0-5
  • niepowtarzalność - ilość punktów: 0-5
  • związek dania z regionem i jego tradycjami - ilość punktów: 0-5 Każda z ekip może otrzymać maksymalnie 21 punktów.

Jury konkursowe wyłoni zwycięzców, przyznając w poszczególnej kategorii za I, II i III miejsce nagrody rzeczowe. Komisja konkursowa, może przyznać dodatkowo wyróżnienia dla zespołów biorących udział w Jarmarku.

Komisja konkursowa

Prawidłowym przebiegiem konkursów oraz ich oceną zajmować się będzie 3-osobowa komisja powołana przez organizatora, w której skład wchodzić będą osoby o kompetencjach związanych z tematyką konkursu, zajmujące się dziedzictwem kulturowym regionu (np. specjaliści ds. żywienia, doradcy ds. rozwoju obszarów wiejskich, szefowie kuchni, znawcy regionalnej tradycji kulinarnej, przedstawiciele Stowarzyszeń Kół Gospodyń Wiejskich, a także obserwatorzy społeczni.

Założenia dodatkowe

Organizator konkursu zastrzega sobie prawo do publikacji treści (przepisów) i zdjęć potraw konkursowych oraz uczestników konkursu.

Karty zgłoszenia wraz z opisem, będą przyjmowane do dnia 03.08.2018 r. na adres:

Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Czarnej Dąbrówce ul. Bytowska 10, 77-116 Czarna Dąbrówka

Tel.59 8212 014  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wszystkie pytania dotyczące spraw niewyszczególnionych w regulaminie, a związanych z organizacją konkursu prosimy kierować na adres j.w.

 

Załączniki:

  1. karta zgłoszeniowa
  2. klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych
Czytany 652 razy

Skomentuj

Ogłoszenia

Komunikat

Komunikat

Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Czarnej Dąbrówce informu...

WDK Jasień

Losowe Zdjęcia

Statystyki

DzisiajDzisiaj3
WczorajWczoraj474
W tym tygodniuW tym tygodniu3
W tym miesiącuW tym miesiącu38737
OgółemOgółem2699771

Nasz Adres

 GCKiB Czarna Dąbrówka
  • ul. Bytowska 10
  • 77-116 Czarna Dąbrówka
 tel. (059) 82-12-014
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
 

Aktualności GCKiB

Mapa Dojazdu

Napisz do nas